Czym jest pieczątka flashowa?

Kiedyś do wykonywania odbić na ważnych dokumentach używano drewnianych stempli, które wymagały zamoczenia w poduszce tuszem, zamkniętej w osobnej kasetce. Później pojawiły się pierwsze automaty samotuszujące. Początkowo wykonywano je głównie z polimeru – produkcja tego typu pieczątek była jednak czasochłonna, a jakość odbić pozostawiała wiele do życzenia. Niedługo potem pojawiła się jednak kolejne, nowoczesne metody produkcji – laserowa oraz flashowa. To właśnie tej ostatniej przyjrzymy się dzisiaj z bliska!

Pieczątka w technologii flash – co to znaczy?

Technika flashowa posiada kilka innych nazw. Stemple produkowane z użyciem tej metody, które znaleźć można w sklepach z pieczątkami online, określane bywają również jako:

  • pieczątki typu „pre-ink”,
  • pieczątki EOS,
  • pieczątki samotuszujące.

Samo słowo flash oznacza z języka angielskiego „błysk” i doskonale opisuje, jak wygląda metoda produkcji pieczątek. Światłoczuła, mikroporowata gumka trafia do maszyny błyskowej, w której odbijana jest treść lub grafika, którą przedstawiać ma odbicie stempla. Naświetlanie gumki trwa od kilku do kilkunastu minut.

Pieczątki flashowe – najwyższa precyzja

Technologia błyskowa pozwala na tworzenie pieczątek o wyjątkowo wyraźnych, precyzyjnych odbiciach. Dzięki temu, że nośnik posiada wysoką rozdzielczość (standard to około 600 dpi), na stemplach umieszczać można nawet bardzo małe elementy, bez obaw o to, czy będą widoczne po odbiciu ich na papierze.

Precyzja pieczątek flashowych ma szczególne znaczenie w przypadku odbić ze złożoną grafiką. Technologię tę docenią wszyscy ci, którzy chcą zawrzeć na swoich pieczątkach np. logo firmowe w doskonałej jakości.

Jak długo posłuży nam pieczątka flashowa?

Pieczątki wykonane w technologii flash cechują się wyjątkową trwałością i wydajnością. Tusz w automacie wystarcza nawet na pięćdziesiąt tysięcy odbić (zależne jest to między innymi od powierzchni odbicia). W przypadku, gdy tusz się skończy, pieczątki można dalej używać i w żadnym wypadku nie trzeba jej wyrzucać. Wystarczy wymienić poduszkę tuszującą na nową – taka operacja jest łatwa do przeprowadzenia i trwa zaledwie chwilę.

Wady pieczątek flashowych

Pomimo wielu zalet, pieczątki flashowe mają także słabe strony. Najważniejszą z nich jest dość wysoka cena, która może być nawet o 70% wyższa, niż w przypadku pieczątek wykonanych przy pomocy technologii laserowej.

Więcej o pieczątkach flashowych: https://pieczatki-online.eu/porady/pieczatki-colop-eos-pieczatki-w-technologii-flashowej/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *