Dekoracje z bombek – jak wykonać je samodzielnie?

Żeby przygotować nietuzinkowe i piękne dekoracje świąteczne, nie musisz co roku kupować nowych ozdób. Wystarczy, że na różne sposoby wykorzystasz bombki choinkowe, których być może masz już spory zapas. Sprawdź, jak łatwo i szybko przygotować ozdoby na stół, okno, drzwi, komodę czy nad kominek.

Dekoracje z bombek na świąteczny stół

Bombki choinkowe nie muszą wisieć na choince – z powodzeniem mogą ozdobić świąteczny stół. W jaki sposób? Możliwości jest mnóstwo. Możesz np.:

  • skomponować stroiki z bombek, szyszek i gałązek iglastych,
  • przygotować własnoręcznie świeczniki z bombek (może przydać Ci się do tego klej na gorąco),
  • ułożyć bombki różnych rozmiarów pojedynczo na stole,
  • włożyć bombki między sianko i świeczki,
  • położyć po jednej bombce na talerzu każdego z gości wraz z winietką zawierającą jego imię (Uwaga! Nie kładź na talerzach bombek obsypanych np. brokatem – błyszczący karp może i będzie wyglądać efektownie, ale raczej nikomu nie wyjdzie na zdrowie 😉),
  • włożyć bombki do wazonu,
  • rozłożyć na lampkach choinkowych.

A skoro już o wazonie mowa, to sprawdź propozycje na ozdoby z bombek w szklanych naczyniach.

Bombki w naczyniach

Bombki ułożone w szklanych naczyniach to bardzo prosty i efektowny sposób na subtelne dekoracje świąteczne. Żeby przygotować takie ozdoby, wystarczą oczywiście bombki i dowolne naczynie, np. słoik, miska, wazon, półmisek czy nawet kieliszki.

Opcjonalnie mogą przydać Ci się też lampki (najlepiej na baterie), małe gałązki choinkowe, szyszki, jarzębina czy inne niewielkie ozdoby. Ewentualnie także wstążka lub sznurek do przewiązania kokardy wokół wazonu czy słoika.

Jak przygotować takie dekoracje? Możesz np. na dnie naczynia ułożyć gałązki, biały piasek, jutowy sznurek czy nawet serwetki, a wyżej poukładać bombki. Pomiędzy poszczególne elementy możesz włożyć lampki.

Taką ozdobę postawisz w dowolnym miejscu w domu – na stole, na parapecie, komodzie czy szafce w przedpokoju.

Bombki na tacy

To jeden z łatwiejszych sposobów na świąteczne ozdoby. Przygotowanie takiego stroika zajmie Ci kilka minut. Wystarczy rozłożyć bombki na tacy lub na talerzu i ewentualnie dołożyć do nich światełka, suszone pomarańcze, gałązki czy szyszki. Tacę możesz postawić na stole, stoliku kawowym, obok telewizora czy na parapecie.

świąteczne dekoracje z bombek

Girlanda z bombek

Świąteczną girlandę możesz wykonać na różne sposoby. Jednym z nich jest zawieszenie na sznurku lub tasiemce kolorowych bombek (lub bombek w jednym odcieniu pasującym do wystroju wnętrza).

Żeby wykonać łańcuch z bombek, zrób supeł na jednym końcu wstążki lub sznurka (dzięki temu bombki nie będą się zsuwały). Potem nawlecz kule na sznurek/taśmę, by były ułożone ciasno, jedna obok drugiej – bombki nie będą zsuwać się na środek lub jeden koniec łańcucha. Na końcu zwiąż taśmę z drugiej strony, a gotową girlandę powieś w oknie, w przejściu, nad kominkiem czy nad stołem.  

Z bombek możesz wyczarować naprawdę wiele pięknych ozdób świątecznych. Wystarczy odrobina wyobraźni i wykorzystanie tego, co być może masz już w domowych zapasach. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *