Jak zrobić stemple z korków po winie?

Stemple z korków po winie to świetny pomysł na ekologiczną i kreatywną zabawę z dziećmi lub spędzanie wolnego czasu. Samodzielnie zrobione stemple mogą posłużyć Ci do ozdabiania kartek okolicznościowych, zaproszeń, winietek czy tworzenia albumów w duchu scrapbookingu. Sprawdź, jak wykorzystać korki po winie do wykonania stempli!

Skąd wziąć korki?

Jeśli jesteś miłośnikiem tego trunku, korki po winie możesz po prostu zbierać. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby kupić nowe, czyste korki, na których nie ma śladów np. czerwonego wina. W internecie jest wiele sklepów, a na portalach aukcyjnych znajdziesz dużo ofert. Uważaj jednak na hurtowe ilości – często sprzedawcy nie chcą sprzedawać pojedynczych sztuk.

Jeśli masz jakąś zaprzyjaźnioną restaurację, pub czy bar, możesz udać się z prośbą, aby udostępnili Ci kilka lub kilkanaście korków – najlepiej po białym winie (korki po winie czerwonym często są zabarwione, chociaż i to nie musi stanąć Ci na przeszkodzie w przygotowaniu stempli po korkach).

Stemple z korków po winie – czego potrzebujesz?

Oprócz korków, potrzebne będą Ci także:

  • Mocny klej,
  • Farby,
  • Miseczka na farby,
  • Papier,
  • Guziki i inne ozdoby,
  • Gazety do zabezpieczenia powierzchni,
  • Ostry nożyk.

Stemple z korków – zanim zaczniesz

Przygotuj niezbędne materiały i korki. Ważne, aby były one suche i czyste. Jeśli korki są brudne, spróbuj je umyć, a potem dokładnie wysusz.

Poza tym przygotuj miejsce pracy i wybierz odpowiedni termin – najlepiej taki, kiedy nigdzie się nie spieszysz i możesz w spokoju oddać się kreatywnej pracy – samodzielnie czy w towarzystwie dzieci.

Jak zrobić stemple z korków po winie – instrukcja krok po kroku

Krok 1. Przygotuj guziki różnej wielkości i o różnych kształtach. Najlepiej byłoby, gdyby były ozdobne. Większa różnorodność guzików oznacza większą różnorodność stempli.

Krok 2. Jeśli korek ma zaokrągloną końcówkę, zetnij ją nożykiem. Następnie wierzch posmaruj mocnym, szybkoschnącym klejem, przyłóż do niego guzik i mocno dociśnij. Gdy klej zacznie trzymać guzik, odstaw korek do wyschnięcia. Uwaga! Nie nakładaj zbyt dużo kleju, żeby nie wyciekał spod guzika.

Zamiast guzików! Jeśli nie chcesz wykorzystywać guzików, możesz wyciąć na górze korka wybrany kształt, np. plus, x, minus, serce lub cokolwiek będziesz w stanie. Wzór może być wypukły – wtedy na papierze będzie odbijać kolorowy symbol. Inną opcją jest wycinanie wzoru wewnątrz korka – dzięki temu na papierze odbijesz okrągły, kolorowy wzorek, z pustym w środku sercem lub innym motywem.

Okrągłe stemple drewniane znajdziesz na stronie: https://pieczatki-online.eu/automaty-pieczatek,stempel-drewniany-colop-bez-tuszu-r40,84

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *