Niech Twój dom będzie bezpieczny na Święta – zabezpiecz nieruchomość przed złodziejem

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym wiele osób wyjeżdża z domu. Odwiedzamy bliskich, wyjeżdżamy w góry, podróżujemy do ciepłych krajów. Niestety doskonale zdają sobie z tego sprawę… włamywacze, którzy często, nawet po tygodniach czy miesiącach obserwacji, atakują właśnie w okolicach Bożego Narodzenia lub sylwestra. Mimo iż może się wydawać, że problem nas nie dotyczy, bo w najbliższej okolicy nie zdarzają się włamania, to należy zachować czujność, ponieważ niestety „ktoś musi być pierwszy”. Jeśli nie chcesz, aby to właśnie Twój dom czy Twoje mieszkanie stały się celem dla złodziei, dobrze zabezpiecz nieruchomość przed wyjazdem. Jak? Sprawdź to w naszym mini poradniku.

Czy zabezpieczenie domu przed łamaniem kosztuje?

I tak, i nie. Oczywiście profesjonalne, nowoczesne systemy antywłamaniowe czy systemy w technologii smart house kosztują czasem niemało (choć zwykle straty poniesione w wyniku włamania są znacznie wyższe, a święty spokój nie ma przecież ceny), ale istnieją sposoby, za które nie zapłacisz nic. O czym mowa?

Choć może wydawać Ci się to oczywiste lub nieskuteczne, to już dobre relacje z sąsiadami mogą udaremnić działania włamywaczy. Sąsiedzi mogą mieć przecież oko na Twój dom lub mieszkanie, mogą zaglądać do Ciebie wieczorem, żeby sprawdzać, czy wszystko jest w porządku i włączać światło, by przestraszyć złodzieja. Wreszcie – mogą też szybko zareagować, gdy zauważą, że coś jest nie tak. Niech więc dobre relacje z sąsiadami będą pierwszym krokiem do bezpieczeństwa Twojej nieruchomości.

Co jeszcze nic nie kosztuje? Ostrożność. Pamiętaj o tym, by przed wyjazdem zamknąć wszystkie okna i drzwi – także te w piwnicy czy garażu oraz prowadzące z pomieszczeń gospodarczych do domu. Zamknij dom „na cztery spusty”. Nie zapominaj też, że złodziej może dostać się do Twojego domu przez okno w dachu, a gdy mieszkasz na ostatnim piętrze w bloku – także przez okno lub balkon.

Systemy alarmowe i antywłamaniowe

Jeśli chcesz dobrze zabezpieczyć swój dom, postaw na rozwiązania, takie jak:

Systemy alarmowe – mogą wykryć ruch we wnętrzach, a także uruchomić się przy próbie wejścia do domu czy po otwarciu okna, następnie wezwać odpowiednie służby, a Tobie wysłać powiadomienie o incydencie. Dobre systemy alarmowe zawiadomią także o innych nieprawidłowościach na terenie domu czy całej posesji (np. o wystąpieniu dymu). Jeśli więc chcesz spać spokojnie, rozważ montaż systemu alarmowego.

Antywłamaniowe drzwi i zamki – solidne drzwi z atestowanymi zamkami, których nie da się wywarzyć, przewiercić czy sforsować w inny sposób, to podstawowe zabezpieczenie. Postaw na zamek, którego rygle wysuwają się nie tylko w bok, ale także w górę i w dół.

Antywłamaniowe rolety i okna – porządne rolety mogą skutecznie ochronić dom lub mieszkanie przed włamaniem. Jeśli planujesz wymianę lub montaż okien, rozważ też zakup okien antywłamaniowych. Dlaczego warto w nie inwestować? Bo to właśnie przez okna dokonuje się znacznej części włamań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *