Pianka wodoszczelna – cechy i zastosowanie

Czy wiesz, że wykonując izolację domu, pomieszczenia lub chcąc pozbyć się hałasów, warto wykorzystać piankę poliuretanową? Odpowiednio dobrana może dokładnie wypełnić szczeliny, zapewnić doskonałą izolację termiczną a przede wszystkim hamować wilgoć, ze względu na to, że pianka poliuretanowa jest wodoodporna. Pianki montażowe znajdą swoje zastosowanie również podczas wygłuszania i uszczelniania maszyn, zapewniając brak kontaktu z wodą newralgicznych punktów, narażonych na kontakt z wilgocią.

  • Zastosowanie pianki poliuretanowej – pianka wodoszczelna
  • Wysoka ocena produktu przez wielu użytkowników

Zastosowanie pianki poliuretanowej – pianka wodoszczelna

Produkty dwuskładnikowe stosowane do uszczelniania i izolacji najczęściej wykorzystują poliuretan, czyli polimer wykonany z dwóch różnych surowców, który jest pochodnym ropy naftowej. Dzięki włączeniu odpowiednich proporcji spulchniaczy, katalizatorów oraz środków stabilizujących otrzymujemy piankę montażową. Dostępna w płacie samoprzylepnym 1×1 sprawdzi się zarówno na budowie, jak i w przemyśle maszynowym. Niejednokrotnie stosowana jako izolacja od szkodliwych czynników w postaci opadów i wilgoci, dzięki swoim właściwościom wodoszczelnym chroni pojazdy, maszyny i urządzenia wykorzystywane przy produkcji.

Zastosowanie pianki wodoszczelnej będzie nie tylko pomocne w użytkowaniu opisanych produktów, ale także znajdzie swoje zastosowanie w ochronie instalacji wodnych oraz kanalizacyjnych. Piankę wykonaną z poliuretanu charakteryzuje odporność na wysokie temperatury, dzięki czemu jest niepalna i spełnia wszelkie wymogi przepisów przeciwpożarowych. Przed montażem można wykonać stosowne próby, mające na celu przetestowanie wytrzymałości produktu.

Wysoka ocena produktu przez wielu użytkowników

Pianki jednoskładnikowe charakteryzują się zwiększeniem swojej objętości po użyciu produktu do uszczelnienia wybranego miejsca, które będzie wykazane w dokumentacji technicznej. W przeciwieństwie do wymienionej pianka wodoszczelna wykonana jest z maty samoprzylepnej wykończonej gąbką. Dostępna jest o różnych grubościach od 20 cm do 50 cm, dlatego z łatwością można ją dopasować do potrzeb montażowych.

Pianka montażowa wykonana z poliuretanu sprawdzi się także, jako doskonała izolacja i ochrona przed grzybami oraz pleśnią, które mogą atakować zawilgotniałe ściany, sufity i cale pomieszczenia. Oprócz wody, pochłaniając hałas, produkt może sprawdzić się jako wygłuszenie domów przy usytuowanych przy hałaśliwej ulicy oraz pomieszczeń wymagających dodatkowej izolacji od dźwięku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *