Podświetlenie telewizora światłem LED – co to daje i jak zamontować taśmę LED?

Oświetlenie LED cieszy się dużą popularnością i zdecydowanie może podnieść walory wizualne wnętrz, doświetlić trudne do oświetlenia pomieszczenia czy… poprawić jakość i komfort oglądania telewizji lub grania w gry. O ile montaż światła LED w suficie czy meblach nie należy do najłatwiejszych i najlepiej zlecić to profesjonalistom, o tyle montowanie taśmy LED za telewizorem to naprawdę łatwe zajęcie. Sprawdź, co może dać Ci oświetlenie LED za telewizorem i jak to samodzielnie wykonać.

Podświetlenie telewizora taśmą LED – więcej niż efekt wizualny

Podświetlenie telewizora światłem LED pozwala uzyskać świetne efekty wizualne i zwiększyć doznania płynące z oglądania meczów, filmów, koncertów czy z grania na konsoli. Montując za telewizorem taśmy LED, poprawiasz jakość odbioru gry czy filmu, zwiększasz kontrast i umożliwiasz sobie dostrzeżenie najdrobniejszych szczegółów na ekranie. Gdy podczas meczu piłki nożnej wokół telewizora będzie rozchodzić się zielone światło, szczegóły obrazu będę wyraźniejsze i nic nie umknie Twojej uwadze podczas dynamicznych akcji na murawie.

Jednak efekty wizualne to nie wszystko. Światło LED, które rozchodzi się wokół ram telewizora ma także duże znaczenie dla wzroku. Jeśli oglądasz coś w telewizorze po zmroku lub w półmroku, ekran emituje dużą ilość jasnego światła, które sprawia, że oczy szybko się męczą. Dzięki oświetleniu LED zza telewizora oglądanie TV czy granie w gry będzie bardziej komfortowe. Równomierne doświetlenie tylnych brzegów telewizora sprawi, że uzyskasz efekt rozjaśnienia ekranu i optycznego poszerzenia go.

Montaż taśmy LED za telewizorem sprawia, że maratony filmowe czy długie sesje z konsolą nie będą już tak męczące dla oczu.

Jak zamontować taśmę LED za telewizorem? Instrukcja krok po kroku

Do zamontowania taśmy LED na tyłach telewizora będziesz potrzebować:

  • Taśmy LED – musi mieć odpowiednią długość (aby pokryła w całości brzegi odbiornika) i wybraną przez Ciebie barwę – zimą lub ciepłą.
  • Zasilacz LED – powinien być dopasowany do mocy taśmy.
  • Sterownik RGB z pilotem, dzięki któremu możliwe będzie zmienianie barwy światła (jeśli oczywiście chcesz, by oświetlenie było wielokolorowe).

Montaż taśmy LED za telewizorem jest bardzo prosty. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku:

  1. Odłącz wszystkie
  2. Wyczyść powierzchnię telewizora – cała tylna część powinna zostać wyczyszczona z kurzu i innych zabrudzeń, by taśma dobrze się przykleiła. Do czyszczenia telewizora użyj miękkiej ściereczki (bezpyłowej) i łagodnego detergentu (bez silikonu).
  3. Wyznacz miejsca, w których przykleisz taśmę – zaplanuj dokładnie jej rozmieszczenie. Sprawdź, czy taśma nie zakryje gniazdek.
  4. Przyklej taśmę do telewizora wokół jego brzegów. Na rogach połącz taśmę przewodem – dzięki temu będzie działać tak, jak powinna.
  5. Gdy taśma będzie zamontowana, podłącz odłączone wcześniej przewody i powieś telewizor przy ścianie lub powieś go na ścianie.

To wszystko. Możesz już cieszyć się nowymi doznaniami płynącymi z oglądania ulubionych filmów, meczów czy grania w gry!

Jak widzisz, montaż taśmy LED na telewizorze jest prosty. Jednak w przypadku podświetlenia innych elementów mieszkania, może nie pójść już tak łatwo. Montaż oświetlenia LED w podwieszanym suficie czy na półkach zleć profesjonalnej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *