Skrzynka po owocach – co możesz z niej zrobić

Skrzynki po jabłkach lub innych owocach możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów. Doskonale nadają się między innymi na… meble i inne domowe akcesoria! Jeśli lubisz majsterkować, możesz w prosty sposób i niskim nakładem kosztów, stworzyć nietuzinkowy przedmiot, który nada charakteru Twojemu balkonowi, ogrodowi, czy tarasowi! Zrób samodzielnie schowek, półki czy kwietnik. Podpowiemy Ci, jak wykorzystać skrzynki po jabłkach.

erykpeplinski.pl - Skrzynka po owocach – co możesz z niej zrobić
Skrzynka po owocach – co możesz z niej zrobić

Zanim zaczniesz ozdabiać skrzynki, dobrze je przygotuj

Aby ze skrzynek nie wystawały drzazgi i aby listewki wyglądały schludnie, zanim przystąpisz do ozdabiania skrzynek, przykręcania pokrywek czy wieszania skrzynek na ścianie, wyczyść je i oszlifuj.

Jak to zrobić? Użyj do tego gruboziarnistego papieru ściernego. Gdy skończysz, wykonaj taką samą pracę papierem drobnoziarnistym. Na koniec umyj skrzynki, aby pozbyć się kurzu, brudu i resztek po szlifowaniu, a potem poczekaj, aż całkowicie wyschną.

Skrzynki możesz zostawić w stanie surowym (naturalnym), nadać im delikatny odcień przy pomocy bejcy, polakierować albo pomalować farbą.

Skrzynka na różności – zabawki, koce, narzędzia

Skrzynka po owocach może pełnić funkcję pojemnika na przechowywanie różnych przedmiotów. Możesz trzymać w niej poduszki, koce, dziecięce zabawki, narzędzia, przedmioty codziennego użytku czy wszystko to, na co nie znalazło się miejsca w szafach, szufladach czy innych miejscach do przechowywania.

Aby wykorzystać skrzynkę w taki sposób, przygotuj ją według opisu w poprzednim punkcie. Możesz pomalować ją na dowolny kolor. Kup zawiasy i odpowiedniej wielkości płytę lub deskę, a potem przymocuj pokrywkę do skrzynki. Do schowka możesz też przykręcić 4 kółka, aby był on jeszcze wygodniejszy w użytkowaniu. Dno skrzynki możesz wyłożyć cienką płytą, np. płytą pilśniową, lub grubą tekturą, aby nie wypadały z niej drobne przedmioty.

W internecie znajdziesz wiele ofert i różne rodzaje skrzynek. Możesz nawet kupić gotowe skrzynki z zamknięciem.

Regał ze skrzynek

Regał ze skrzynek ma wiele zalet. Możesz z łatwością dopasować go do własnych potrzeb, montując skrzynki w pionie lub w poziomie, malując na jeden kolor lub każdy element na inny odcień. Możesz też połączyć tyle skrzynek, ile potrzebujesz. A wszystko to tanio i ekologicznie.

Jeśli chcesz zbudować regał ze skrzynek, musisz je ze sobą połączyć. Możesz do tego wykorzystać na przykład plastikowe płaskowniki, które zamontujesz z tyłu mebla. W innym wypadku regał będzie niestabilny i może się rozpadać.

Skrzynki ułóż na podłodze, połącz ze sobą, a następnie ustaw pod ścianą. Jeśli chcesz, aby mebel był stabilny, przytwierdź go do ściany np. wkrętami.

Kwietnik ze skrzynek

Połączenie zieleni i drewna doda przytulnego charakteru każdemu balkonowi, tarasowi czy pokojowi. Jeśli chcesz ze skrzynek wykonać małe rabatki, wystarczy, że poustawiasz w niej donice z kwiatkami. Możesz też wyłożyć wnętrze skrzynki płytami i folią, a następnie wsypać do środka ziemię i cieszyć się piękną donicą.

Skrzynkę po owocach możesz wykorzystać także jako szafkę pod biurkiem, stolik nocny, stolik kawowy czy półki na ściany. Spróbuj! Samodzielne przygotowywanie mebli może być doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *