Sprawny montaż domofonu – Kraków i okolice. Dlaczego audyt posesji jest tak ważny?

Sprawny montaż domofonu ma duże znaczenie dla późniejszego działania zestawu domofonowego. Nie chodzi tylko o jego poprawne działanie techniczne, ale także o funkcjonalność. Zarówno kaseta magnetofonowa, jak i unifon powinny być zamontowane w odpowiednich miejscach. Jeśli zestaw jest wzbogacony podgląd wideo, konieczne jest mieszczenie g w takim miejscu, aby dawał jak najlepszy obraz. Co jeszcze ma wpływ na montaż domofonu? Od czego powinien się zacząć? Na co zwrócić uwagę? Dowiesz się tego z poniższego poradnika.

Jak zbudowane są domofony? Możliwości nowoczesnych zestawów

Każdy zestaw domofonowy składa się z kilku elementów. Są nimi m.in.:

  • Kaseta domofonowa (tzw. bramofon) – montowana jest przy wejściu do budynku, bramie lub furtce. Klasyczne kasety mają tylko przycisk wywoławczy i nadają się przede wszystkim do domów jednorodzinnych. Bardziej rozbudowane, unowocześnione kasety są wyposażone w klawiaturę, czytnik kart lub tzw. pastylek.
  • Unifon – słuchawka w mieszkaniu czy wnętrzu budynku. To dzięki unifonowi możesz łączyć się z osobą stojącą na zewnątrz. Istnieją też unifony, które mogą otwierać bramy. Nowoczesne zestawy mają wbudowany ekran, na którym można obserwować obraz z zewnątrz.

Ponadto w zestawach domofonowych są także zasilacze, które dostarczają energię oraz dodatkowe klawiatury do wychodzenia albo przycisk wyjścia. Gdy wejść do na teren danej posesji jest więcej niż jedno, montuje się przekaźniki domofonowe, czyli komutatory. Ten element umożliwia dzwonienie z różnych kaset do jednego unifonu. Dzięki niemu unifon może otworzyć dokładnie to wejście, z którego został nadany sygnał.

Jak widzisz sprawny montaż domofonu (w Krakowie czy innych miastach) to nie taka prosta sprawa. Konieczne jest odpowiednie podłączenie wszystkich elementów oraz ich zaprogramowanie w taki sposób, aby działały sprawnie i były funkcjonalne. Jest to istotne zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych, a nawet bloków i całych osiedli mieszkaniowych – ogrodzonych, z kilkoma wejściami.

Przed montażem domofonu

Zanim ekipa specjalistów rozpocznie montaż domofonu, ba, zanim wybierzesz konkretny zestaw, specjaliści z danej firmy powinni przeprowadzić audyt posesji. Dzięki temu możliwe będzie zaproponowanie najlepszego rozwiązania, dopasowanego do potrzeb mieszkańców.

Wybór zestawu domofonowego to bowiem ważna decyzja na długie lata. Każdy domofon czy wideofon ma chronić prywatność i zwiększać bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego właśnie tak ważny jest kontakt z profesjonalistami i wybór odpowiedniej, zaufanej firmy zajmującej się montażem domofonów w Krakowie, czy jakimkolwiek innym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *