Warsztat majsterkowicza – co powinno się w nim znaleźć?

Lubisz majsterkować? Jeżeli tak, to zapewne dobrze wiesz, że jedną z najważniejszych zasad remontów, renowacji i napraw jest odpowiednie przygotowanie. Sprawdź, jakich przyrządów i narzędzi nie powinno zabraknąć w Twoim warsztacie – tak, abyś zawsze był gotowy na majsterkowanie!

Dobrej jakości ołówek stolarski

Cena: około 5 zł

Zastosowanie: ołówek niezbędny jest do planowania cięć, symetrycznego układania elementów i wielu, wielu innych. Przyda Ci się między innymi podczas układania płytek, tapetowania, tapicerowania mebli, cięcia wykładzin.

Poziomica

Cena: około 100 zł

Zastosowanie: wszelkiego rodzaju prace remontowe i modernizacyjne. Poziomica niezbędna jest podczas montażu parapetu, wieszania półek, obrazów, podczas wykonywania wylewki i w wielu innych sytuacjach. Możesz zdecydować się na poziomicę klasyczną lub elektryczną, jednak koszt tej drugiej będzie zdecydowanie wyższy (od 200 zł).

Suwmiarka

Cena: około 150 zł

Zastosowanie: mierzenie rozmiarów zewnętrznych i wewnętrznych, ocena głębokości i wysokości. Do wyboru masz suwmiarki noniuszowe, elektroniczne oraz zegarowe.

Miarka zwijana

Cena: około 20 zł

Zastosowanie: mierzenie długości i wysokości (zwykle do kilku metrów). Niezbędna przy układaniu wykładziny, tapetowaniu, planowaniu zabudowy.

Wiertarka

Cena: od 200 zł

Zastosowanie: wykonywanie otworów w różnego rodzaju powierzchniach. Wiertarka niezbędna jest między innymi przy zawieszaniu mebli, montowaniu uchwytów, wieszaniu obrazów czy luster.

Zestaw śrubokrętów

Cena: od 100 zł

Zastosowanie: wkręcanie oraz wykręcanie śrub. Śrubokręty to obowiązkowe narzędzia podczas składania mebli, naprawie urządzeń AGD, montowaniu klamek i wielu innych. Warto zainwestować w śrubokręty wyższej jakości, tanie zestawy, które kupić można np. w supermarketach, zwykle zużywają się po zaledwie kilku miesiącach majsterkowania.

Kombinerki

Cena: około 150 zł

Zastosowanie: chwytanie niewielkich elementów. Przy użyciu kombinerek możesz wyciągnąć wbite w ścianę lub inną powierzchnię gwoździe. Możesz także wykorzystać je go przytrzymania różnych elementów, kiedy nie możesz skorzystać z imadła.

Nóż z wysuwanym ostrzem (nóż introligatorski)

Cena: około 30 zł

Zastosowanie: precyzyjne cięcie różnego rodzaju powierzchni. Nóż z wysuwanym ostrzem jest niezastąpiony podczas cięcia tapet, wykładzin czy folii.

Pędzel płaski

Cena: około 20 zł

Zastosowanie: malowanie i pokrywanie odpowiednimi substancjami różnych powierzchni. Płaski pędzel przyda się wtedy, gdy trzeba będzie pokryć drewniany mebel bejcą, nałożyć klej na tapetę lub odświeżyć kolor niewielkich fragmentów ściany.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *