Zrób to sam! Pieczątki dla dzieci – nietypowe wykorzystanie stempli

Czy wiesz, że najlepsze pomysły na zabawę z dziećmi, to te nieoczywiste, zmuszające do uruchomienia pokładów fantazji? Takie, które nie dają rozwiązania na talerzu. Jeśli chcesz samodzielnie przygotować dla malucha nietuzinkowe zabawki i pomysły na wspólnie spędzony czas, zamów zestaw tanich, drewnianych stempli i różnokolorowe tusze. Wykorzystanie stempli do zabawy ma nie tylko walory rozrywkowe, ale tez edukacyjne. Sprawdź sam!

Pieczątki motywacyjne

Pieczątki motywacyjne dla dziecka działają podobnie do programów lojalnościowych. Dziecko może zbierać stemple z kolorowymi buźkami czy ulubionymi grafikami do przeznaczonego w tym celu zeszytu, albumu czy na kartę przywieszoną na lodówkę. Za każdym razem, gdy maluch wykona dobrze jakieś zadanie, lub gdy włoży wysiłek w jego wykonanie, możesz postawić pieczątkę-nagrodę w wybranym miejscu. Dzięki temu dziecko będzie zmotywowane i chętniej będzie wykonywało np. niektóre czynności domowe.

Dziecięca biblioteczka

Każde, nawet najmłodsze dziecko posiada z pewnością wiele książek, których liczba rośnie wraz z wiekiem. Z niektórych szybko wyrasta, inne zostają z nim na dłużej. Są często wertowane, czytane lub służą jako swoisty wehikuł czasu do czasów dzieciństwa. Niestety dzieci nie zawsze zdają sobie sprawę, że książki (jak wszystkie inne przedmioty), trzeba szanować i egzemplarze czytanek, opowiadań czy powieści (w przypadku starszych dzieci) są porozrzucane po całym pokoju. A gdyby tak nauczyć malucha, że każda książka to element jego prywatnego księgozbioru, z którego powinien być dumny? Jak to zrobić? Na przykład przy pomocy tzw. pieczątek ex libris!

Ex libris to stemple, które na płytkach stemplujących zawierają imię i nazwisko czy inicjały osób lub logo czy nazwę instytucji, do których należą woluminy. Stemple te stawia się po wewnętrznych stronach okładek lub na stronach tytułowych. Jest to stary, tradycyjny sposób oznaczania przynależności woluminów do danych księgozbiorów. Świadczy o umiłowaniu książek oraz tradycji, a także pomaga zweryfikować, do kogo należy dany egzemplarz.

Już od najmłodszych lat można uczyć dziecko tego godnego poszanowania zwyczaju. Maluch, posiadając własną pieczątkę, ze swoim imieniem czy inicjałami, z pewnością będzie z dumą stawiał ją na swoich książkach. Dodatkową motywacją do układania książek na miejsce może być np. przywieszenie nad półkami z książkami napisu: „Biblioteczka Wojtka”, „Książki Julki”.

Zachętą może być też urozmaicenie wzoru odbicia o ulubioną grafikę czy fantazyjny wzór. Zamawiając pieczątkę w dobrym sklepie online, możesz samodzielnie wgrać własny projekt lub skorzystać z gotowych wzorów.

Pieczątki do zabawy

Pieczątki możesz wykorzystać też jako… kolorowanki. Wystarczy zamówić stemple w dużych rozmiarach, które zawierają lubiane przez maluchy wzory. Możesz też zamówić mniejsze pieczątki z różnymi wzorami – po to, by dziecko samo tworzyło z nich wybrane kompozycje.

Pieczątki dla dzieci mogą służyć też do zabawy np. w lekarza, weterynarza, prawnika czy innego specjalistę. Zamów zestaw drewnianych pieczątek i przekonaj się, dokąd zaprowadzi Was fantazja Twojego dziecka. ?

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://pieczatki-online.eu/wzory-odbic-pieczatek,pieczatki-dla-dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *